středa 6. ledna 2016

Jsi blázen co si hraje na normálního člověka

Opravdu nevím, proč se ti blázni rozčilují, když je v blázinci drží. Člověk tam může lézt nahý po podlaze, výt jako šakal, zuřit a kousat. Kdyby to člověk udělal někde na veřejnosti, tak by se lidi divili, ale tam to patří k něčemu samozřejmému. Je tam taková svoboda, o které se nikdy nikomu ani nezdálo.
Člověk se tam může vydávat i za boha nebo prezidenta. Každý tam mohl mluvit, co chtěl a co mu slina právě přinesla na jazyk, jako by byl v naší bláznivé vládě. Vůbec žilo se tam v blázinci jako v ráji. Můžete tam hulákat, řvát, zpívat, plakat, mečet, ječet, skákat, modlit se, metat kotrmelce, chodit po čtyřech, poskakovat po jedné noze, běhat dokola, tancovat, hopkat, sedět celý den na bobku.
Nikdo k vám nepřijde a neřekne: Tohle nesmíte tady dělat, tohle se, nesluší, to byste se mohl stydět, to jste vzdělaný mravný člověk? Jak říkám, moc pěkný to tam bylo v tom blázinci, a dobu co jsem tam strávil, ta patří k nejkrásnějším chvílím mého života v tomto.
Českém konzumním blázinci kde je; nezaměstnanost, bída, bezdomovci, exekutoři, vysoké daně, nemorálnost, nespravedlnost, mafie, kleptokracie, jedovatý alkohol, prostituce, droga, ekonomická emigrace, mnoho líných sobeckých lidí co zde nepracují a dobře si zde díky parazitování žijí, atd.
Když vám někdo doporučil návštěvu psychiatra, neznamená to, že jste blázen. Tělesné a duševní zdraví jsou spojité nádoby. Nemoci těla zraňují duši a naopak bolavá duše může způsobit tělesné onemocnění. Stres, dlouhodobá zátěž nebo bolest narušují harmonii procesů v těle a jejich dopad do psychiky může být nečekaný.
Není divu, že psychiatři jsou lékaři a že studují na stejných lékařských fakultách jako kardiologové nebo třeba revmatologové. I u zcela zdravého člověka může dojít k situaci, kdy je pomoc psychiatra nezbytná a může zachránit zdraví nebo dokonce život. 
Chcete vědět, co vás čeká na psychiatrii? Na těchto stránkách najdete základní informace o možnostech akutní i dlouhodobé péče. Hledáte nějaké konkrétní psychiatrické zařízení? Neustále pro vás aktualizujeme seznam nejdůležitějších psychiatrických pracovišť.  Chcete vědět více o duševních nemocněních? 
Nabízíme základní informace a doporučujeme vám specializované webové stránky. Pamatujte však, že s vlastním duševním trápením nemáme zůstávat sami. Nevíte-li si rady, poraďte se o svých potížích se svým praktickým lékařem anebo sami vyhledejte pomoc psychiatra.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem