středa 13. ledna 2016

Je snadné soudit a těžké pochopit problémy

Přijde k vám nemocný a okamžitě je odsouzen k tomu, aby konzumoval léky na nemoc, pokud se nemocný pokusí naivně od lékaře požadovat pochopení jeho nemoci, narazí na betonovou zeď! Stejně to funguje i v; ekonomice, politice, podnikání, obchodu, organizaci, rodině, umění, Facebooku, atd.
Lidi už asi mají místo mozku jenom inteligentní počítače, co to druhým rychle spočítají a nezajímá je už nic jiného a potom následuje zařazení do kategorie; hlupák, blázen, blbec, vůl, neandrtálec, atd. Kde je problém, že snaha o pochopení druhých je zde jenom vzácnou výjimkou? Příčinou je přelidnění, lidí je zde jako much, a od pavouka nemůže nikdo očekávat to, že on se bude snažit mouchy pochopit, pro něj jsou mouchy jenom jeho potravou.
Poslední dobou se dostal do módy terorismus a tak se unášejí civilní letadla a naráží se s nimi do mrakodrapů, nebo si někdo dá na tělo výbušniny a odpálí se tam, kde je mnoho lidí, jiní zase střílí ze samopalu, někdo to vezme průmyslově a postaví koncentrační tábory a v nich veliké plynové komory, někdo zase otráví tvrdý alkohol, aby eliminoval alkoholiky.
Nakonec jako obyčejně vše zase skončí velikou válkou, minulost naší civilizace byla vždy psána jenom lidskou krví, kdy jsme pomocí násilí řešili svoje problémy, protože od lidí co nemají v hlavě mozek nelze očekávat to, že pochopí druhé.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem