neděle 24. ledna 2016

Je naše inteligence danajský dar?

Vše začíná toužením a končí to soužením, je to začarovaný kruh, který nám dělá ze života pekelný očistec. Myslím tedy jsem ubožák, který touží a proto se i mnoho se souží, veliká inteligence u člověka to je danajský dar od evoluce, blahoslavení jsou ti, co po ničem zde netouží, a tak se ničím zde nesouží. Vše je zde o konkurenci, ve které se snažíme být úspěšní, a být lepší než jsou druzí v nějaké specializaci, z dálky to vypadá jako logicky správné myšlení, z blízka poznáme, že je to systémová síť, do které jsme se chytili a ze které je už nemožné nějak uniknout.
Mnoho naivních lidí uniká do víry v zázraky, které jsou ve; snu, pohádce, náboženství, politice, reklamě, atd. jiná skupina lidí zase uniká z této existenční sítě, pomocí chemie jde o psychické léky, nebo o návykové drogy. Ti co jsou odvážní, spáchají sebevraždu, a tím mají na věčné časy klid od toužení, které je jim psychickým soužením. Všude slyšíme hlásání optimismu, ten kdo se pokusí hlásat pesimismus, je prohlášen za blázna, který ničemu nerozumí; po smrti bude lépe, po politických volbách bude lépe, po uzavření smlouvy bude lépe, atd.
Sliby se slibují a jenom blázni se radují, jenže stejně jim po čase dojde to, že jsou blázni. Někdo se přihlásí a řekne, že vše co říkám, lidi přeci vědí už velmi dlouho, a že lidi chtějí vědět, jak tento složitý globální problém na věčné časy optimálně konečně vyřešit? Řešení je velmi levné a jednoduché, stačí začít páchat hromadně sebevraždy, místo toho že budou lidi nosit veliké tabule kde je napsáno, že chtějí změny je lepší, když si vezmou sebou benzín a tím se polijí, a potom se hromadně na centrálním náměstí ve městě zapálí.
Takových tisíc upálených lidí na náměstí je jasným signálem že se musí ve společnosti vše od základů restartovat, máme zde národní příklad u Jana Husa, který byl upálen Křesťany jako kacíř, a měli bychom jej následovat, a taky se upálit veřejně. Evoluce potřebuje mnoho lidských obětí, aby se nad námi smilovala a pomohla nám s tím, že naše toužení je nám soužením, místo házení vajíček po prezidentech, se měl pracující lid tam upálit, a to by jasně ukázalo to, že nám vládnou staří neandrtálci.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem