sobota 23. ledna 2016

Deprese je trestem za nepružnost systému

Podívejme se do ekosystému zde vše, co je nepružné to se stává snadnou potravou pro to co je zde pružné, díky nepružnosti zaniklo v přírodě mnoho živých systémů. Co je to vlastně pružnost? Pružnost to je tolerance, díky které se překonají problémy, tam kde není pružnost, tam není ani tolerance a bez tolerance se systém zhroutí.
Všimněme si toho, že nemocný a starý člověk není tolerantní, on už není pružný, protože se z něj stal jenom jednoduchý automat, bez pružného mozku. Nohy zvířat to jsou pružiny, díky kterým se může zvíře rychle dopředu pohybovat, stejně tak i stromy díky pružnosti mohou odolávat silnému větru.
Všiml jsem si toho, že starý člověk opakuje pořád to samé dokola mnoho let a vůbec si to neuvědomuje, že tím druhé už otravuje. Testujeme inteligenci a co otestovat u lidí to jak jsou tolerantní díky pružnému myšlení, inteligence je jako motor v autě a pružnost to jsou pneumatiky a pružiny v autě, jak je z toho patrné, tak k úspěchu je potřeba, aby vše správně fungovalo.
Mnoho se mluví o ekonomice a zase jde o nedostatek pružnosti, kdy se cizím nic netoleruje a tak nic zde ekonomicky nefunguje, lidově se tomu říká srážka s blbcem, a tím blbcem může být; král, šlechtic, papež, prezident, ministr, poslanec, senátor, diplomat, byrokrat, soudce, policajt, voják, učitel, atd.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem