úterý 22. prosince 2015

Výhody a jistoty stvořili lakomé kariéristy

Vše je zde jenom o příčině a následku, pokud jsi lakomým kariéristou, tak příčinou je to, že máš zde výhody a jistoty. Proč od elity očekáváme zázraky? Pokud se v minulosti někdo prohlašoval za elitu, nebo za služebníka elity, tak se od něj očekávalo že bude dělat zázraky, pokud zázraky nekonal, byl za rouhání většinou zabit, dneska už od elity nikdo zázraky nepožaduje, protože morálka asi evolučně už zdegenerovala.
Od politiků už taky nikdo zázraky neočekává, asi zázraky už došli. Někdo si představuje zázraky, co se mají stát teď hned viditelné. Někdo to považuje za nějaký zázrak v čase "Děkujeme bohu, že jsme se zde u vánoc opět sešli, je to zázrak, že jsme vše přežili". Bůh nám dal šanci se nějak zachovat, žít tu nějak tak a může nám i pomoci. Víra v něm tě posouvá dál. A pokud náhodou umřeš, tak budeš žít věčně v ráji nebeském, protože ho miluješ jako svého spasitele.
Protože velmi mnoho povolaných, ale jen málo vyvolaných. Těžko můžeš v životě věřit všemu a každému. Tak si na základě svých zkušeností a metodou pokus-omyl postupně vypracuješ nějaký scénář života, nějaké stěžejní body čemu věřit. A díky komplikovanosti života je pro mnoho lidí jednodušší svěřit svůj osud do rukou Božích.
Asi něco na způsob zkoušky. Každý o sobě může říci, že je Bůh či Bohem pověřen, ale pokud ten někdo také dokáže seslat blesk z čirého nebe či zažehnout mrak, tak mu to hned dodá větší důvěryhodnost. Ale nemyslím si, že se kněží prohlašují za Bohy a vytváří iluzi, že mohou konat očividné biblické zázraky. Za služebníky Boha se možná prohlašují, ale to se už nepojí se zázraky. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře se moderují