Prohledat tento blog

středa 16. prosince 2015

Proč žít když musíme zemřít?

Dítě si neuvědomuje to, že musí jednou zemřít, nemá ještě informace o tom, že něco jako smrt zde existuje, pracující lidé už mají informace o tom, že musí jednou zemřít, ale většina pracujících lidí žije tak, jako by nikdy nemusela zemřít, a jenom malé množství pracujících lidí žije tak, že si uvědomuje to, že musí jistě jednou zemřít. O lidské smrti bylo napsáno velmi mnoho knih, a je zde i mnoho divadelních her a profesionálních filmů, těžko zde přijít s něčím, co už kdysi dávno nebylo o lidské smrti řečeno.
Pro technika je smrt trvalé vypnutí technického systému, který už nefunguje správně, umělec spatřuje smrt jako zánik uměleckého díla, které stvořila evoluce, ekonom spatřuje smrt jako ukončení práce člověka, a rozdělení ekonomického majetku člověka jeho bližním, atd. všichni lidé mají svůj subjektivní pohled na smrt, jak se ale podívat na smrt člověka objektivně a je to vůbec možné?
Objektivně je smrt iluze, vše je zde jenom napětí mezi zapnutím a vypnutím, z tohoto napětí je stvořen; čas, prostor, energie, život, inteligence, láska, program, informace, atd. to co my považujeme za lidskou smrt, to je jenom vymazání jednoho inteligentního programu z globálního počítače, aby se uvolnilo místo pro nahrání nového inteligentního programu. GVKB obrazně stiskl červené tlačítko na počítači, a proces vymazání člověka z ekosystému se automaticky realizoval, pro GVKB je člověk jenom bezvýznamná loutka, se kterou si on může dělat, co jej napadne.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře se moderují

Dopopručuji