pondělí 21. prosince 2015

Proč nevíme a tak myslíme

Pokud bychom vše věděli tak bychom už myslet nemuseli, stroje vše vědí a tak nemusí myslet a jenom pracují jako stroje. Nevíme protože jsme v nevýhodné situaci, ten kdo je ve výhodné situaci ten ví, a tak nemusí myslet a může jako stroj pracovat. Pokud přemístíme člověka z jednoho systému do jiného systému, tak on se dostane do nevýhodné situace, a musí myslet, protože neví co je správné a co je chybné.
Často přesazovaný strom nemá ovoce protože nemá hluboké kořeny, moderní člověk je obrazně takovým často přesazovaným stromem který nemá ovoce, protože nemohl zakořenit v nějakém stabilním systému. Pokud budem zkoumat úspěšné lidi, zjistíme to že oni jsou stromem který nebyl nikdy přesazován, a tak ten strom má hluboké kořeny, a má i mnoho ovoce.
Proč zde tedy dochází všude neustále k tomu, že je 99% lidí na světě neustále násilně přesazováno, a tak nemůže zakořenit v jednom stabilním systému? Příčinou je deprese, tam kde je mnoho deprese u; psychiky, ekonomiky, politiky, morálky, politiky, filosofie, spravedlnosti, podnikání, obchodu, dopravy, čistoty, programů, informací, školství, rodiny, atd.  tam je i snaha o to, aby nikdo zde nemohl zakořenit, a mít tak sladké ovoce, když to nemám já, tak to nebudeš mít ani ty, tak uvažuje to co je v depresi!
Je to začarovaný depresivní kruh, který nakonec vždy skončí násilím, které se projeví jako; kariérismus, nemoc, konflikt, terorismus, revoluce, válka, atd. když už nelze získat výhody po dobrém, tak je zde snaha získat výhody po zlém, a tak se házejí na veliká města atomové bomby, nebo se pomocí jedovatého plynu, ve velikých plynových komorách, vraždí miliony našich existenčních konkurentů. Ten druhý sobec je nám pekelným očistcem, protože on nám násilně brání v tom, abychom mohli existenčně sobecky zakořenit, a mít zde sladké ovoce. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem