pondělí 14. prosince 2015

Počítač s umělou inteligencí co vypadá jako klasická cihla

Počítače mají dneska různý vzhled a různé velikosti, v budoucnosti bude běžný počítač s umělou inteligencí, co vypadá jako klasická cihla (300 × 150 × 75 mm) a spotřeba elektřiny zde bude stejná jako u dnešního notebooku a cena bude podobná ceně dnešního notebooku. Povrch počítače bude z plechu na konzervy a vnitřní nosný rám součástek, bude taky z plechu na konzervy, zajímavé bude to, že počítač bude vodotěsný do hloubky 1 metru a tedy logicky, zde nebude vzduchové chlazení ventilátorem, které by dovnitř mohlo zanést prach. Počítač taky zvládne bez problémů i veliké otřesy a jiné hrubé zacházení, protože všechny vnitřní citlivé součástky budou gumou odpružené.
Propojení počítače s okolím bude logicky jenom bezdrátové a bezdrátové bude i napájení počítače. Uživatel počítače nebude mít možnost si počítač rozebrat a upravovat, rozbitý počítač se v obchodě zdarma na počkání vymění za nový, a obchod rozbité počítače odešle výrobci, aby je recykloval. Každý počítač bude mít od výrobce v sobě svoje originální globální výrobní číslo, které uživatel počítače nebude znát, toto číslo bude jakýmsi klíčem, který počítači umožní fungovat v systému, anonymita počítače v globálním digitálním systému, nebude globálně žádnému počítači umožněná.
Veliké globální počítače, to budou jenom veliké knihovny, složené z těchto malých počítačů, pokud člověk opustí domov, tak bude mít vždy a všude tento počítač sebou v batohu na zádech, a bude na tento počítač napojen pomocí virtuální helmy. Pohyb mimo domov bez virtuální helmy, bude globálně zakázán, protože by takovýto člověk, mohl způsobit sobě a svému okolí problémy. Po dvou letech, přestane uživateli počítač automaticky fungovat, a v obchodě vám jej za poloviční cenu, vymění za nový, a dostanete navíc zdarma praktický moderní batoh a drobné praktické příslušenství k počítači, logicky budete dopředu včas upozorněni, na ukončení funkčnosti počítače.
V počítači nebude baterie a tak pokud jej budete chtít používat mimo byt, budete si muset sebou vzít nabitou baterku, která bude počítač napájet. Počítač bude vážit jenom jeden kilogram, takže se váhou přiblíží malému notebooku. Všechny součástky budou v počítači tepelně zalisované do umělé hmoty, z jaké je třeba vaše počítačová levná myš, a nebude se tedy už počítat s rozebíráním a opravováním počítače v servisu.
Povrch počítače bude ocelový plech, chráněný proti korozi duralem, jaký mají konzervy, pod plechem bude nalepená guma, jaká se používá na duše u jízdního kola, a potom zde bude černá plastová kostka, ve tvaru černé cihly, ve které budou zalisované napevno všechny součástky počítače. Malá spodní část počítače nebude mít povrch z plechu, ale bude zde barevný dotykový displej (300 × 150 mm) jako na mobilním telefonu, aby zde bylo možné přes tento displej bezdrátové a napojení a elektrické napojení, počítač bude většinou doma a v zaměstnání stát na tomto vypnutém displeji, a zespodu bude napájen a bezdrátově připojen k internetu. K displeji se magnety přichytí napájecí a komunikační plastová destička o rozměrech 300 × 150 x 50 mm ve které bude mnoho konektorů, jaké jsou běžné u notebooku, tuto levnou destičku bude možné i technicky používat jako provizorní klávesnici u počítače, v destičce bude ukryt i akumulátor co vydrží 10 hodin, a transformátor na napájení ze sítě, destička už nebude vodotěsná a odolná hrubému zacházení. Destička bude vážit půl kilogramu, takže se váhou počítače s destičkou, dostáváme k váze běžného malého dnešního notebooku.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem