pondělí 28. prosince 2015

Nepřizpůsobivý idiot s Windows XP Professional

Konflikt vytváří napětí! Hlupák je zde ten kdo hloupě myslí a hloupě žije, o tom nikdo nepochybuje, hlupáky jako kdyby z nebe pořád shazovali, ale najít zde někoho kdo je moudrý, to veliký zázrak už je. Takže k věci jak je to s operačními systémy? Je to jako s osobními a nákladními auty, na něco je dobré levné malé auto a na jiné je dobré veliké nákladní auto, výrobců aut je mnoho každý se snaží mít veliký odbyt, aby měl veliký zisk, jsou výrobci, co jsou zde dlouho a tak mají svojí zavedenou značku a veliké zisky, jsou výrobci, co zde jsou krátce a tak jejich značku zná málo lidí a tím mají malé zisky. Jedna věc je auto spatřit z dálky a druhá věc je řídit a starat se o něj jako majitel nebo profesionál.
K některým autům je mnoho praktického příslušenství a k jiným autům je málo příslušenství, nové modely aut mají často mnoho chyb a trvá dlouho, než se chyby zjistí a začnou se opravovat, někdy je třeba staré auto sešrotovat a koupit si nové auto, to si potom připadáte jako idiot, který neví jaké auto, si má koupit a každý prodavač mu říká něco jiného? Dalším problémem je to, že to co je právě správná volba to za delší dobu je chybná volba, zjistil jsem, že velmi starý operační systém nenainstaluji na nový počítač a nejnovější operační systém zase nelze nainstalovat na starý počítač, ale to nejspíše už každý zkušenější uživatel už ví.
V minulosti jsem při instalaci používal diskety, a potom se vše zjednodušilo díky CD a později DVD disku. Dneska už instaluji z Flash disk USB 3.0 Kingston DataTraveler 100 G3 16GB je to pohodlnější a levnější, nouzově je možné i použít Kingston SDHC 16GB Class 4 z fotoaparátu. HDD je možné i programově rozdělit a nahrát tam několik operačních systémů, tuto možnost jsem zvolil jenom u jednoho starého počítače, HP Mini-Note 2133 ten počítač vypadá krásně, ale jinak je mě k ničemu, nechápu, jak jsem si jej mohl kdysi dávno koupit, asi jsem byl tenkrát pod vlivem silných prášků na depresi?
V tomto počítači je Windows XP Professional a Linuxová distribuce Ubuntu Mate, při zakoupení tam byl Windows Vista Home Basic, a to byla tragédie, myslím, že v očistci se asi používá tento operační systém v počítači HP Mini-Note 2133, aby zde hříšníci prožili počítačové peklo. A jaký vlastně používám dneska počítač a operační systém? Mac Mini Intel Dual Core i5 2.6GHz Haswell, RAM 8GB, Intel Iris Graphics, HDD 1TB 5400 otáček, GLAN, WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.0, 4x USB 3.0, HDMI, 2x Thunderbolt port, SDXC čtečka, OS X El Capitan.
Jedno jsem zde ovšem nepochopil a to jiné rozložení klávesnice a jiné zkratky, zvyk je železná košile, prý je to jenom pro moje dobro? Určitě musí existovat nějaký způsob jak nainstalovat ovladače pro klasickou klávesnici, na internetu jsem se snažil ty ovladače najít, ale jsem asi počítačový idiot, nebo na internetu ty ovladače skutečně nikde nejsou. Někdo škodolibě řekne, že jsem nepřizpůsobivý starý idiot protože je mě 62 let, a že bych měl raději zůstat u starého Windows XP Professional, protože si nic jiného přeci nezasloužím!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem