středa 23. prosince 2015

Lidová moudrost nepotřebuje svaté chrámy

1
Dvakráte nevstoupíš do stejné řeky, vše je v pohybu, z malého vzniká veliké, aby se to zase jistě rozpadlo po čase na malé, vše už bylo mnohoráte na mnoha místech řečeno, a lidi pořád opakují po mnoho století stejné ubohé chyby.
2
Moudrý se poučuje z chyb které se už kdysi stali, hlupák se nepoučí z chyby kterou dneska udělal a zítra jí udělá znovu.
3
Je to zde jenom marnost se snažit ukazovat hříšnikům cestu do ráje když oni stejně skončí jistě v pekelném toužení po úspěchu.
4
Prokletý ať je ten, kdo je pyšný a myslí si, že je lepší než ten druhý, protože on něco zde ví, nebo něco zde vlastní.
5
Prokletý ať je ten, kdo se zde prohlašuje za; bratra, soudruha, pána, rabína, kněze, proroka, mesiáše, papeže, guru, dalajlámu, pastýře, krále, šlechtice, prezidenta, ministra, poslance, senátora, předsedu, celebritu, soudce, autoritu, ředitele, podnikatele, milionáře, kouče, poradce, znalce, atd. každý je zde jenom loutkou, kterou ovládá existenční situace!
6
Čas z díla objektivně za sto let jistě u každého pozná, kdo zde žil moudře a správně, a kdo zde žil zcela zbytečně a hloupě, a byl zde jenom sobeckým parazitem, který uměl jenom sobecky parazitovat na svém okolí. 
7
Vůl který se zde stane; králem, šlechticem, prezidentem, ředitelem, atd. myslí jenom na voloviny, a jeho; královsví, národ, podnik, atd. je tak plné konzumních volů, co myslí jenom na voloviny, protože kolem toho co zde má výhody a jistoty, se zde vše pořád točí.
8
Lidová moudrost nepotřebuje svaté chrámy, ona je pokorná a spokojí se s tím, že nám slouží pokorně zadarmo každý den, a umožňuje nám poznat, že chuť na jídlo má ten, kdo je dlouho hladový, snadno se učí novému ten, kdo dlouho žil jako poustevník, daleko od lží a krádeží, o hůl se dneska opírá ten, kdo je nemocný, protože mnoho konzumoval tabák a alkohol, atd.
9
Tam kde je mnoho koryt, tam je i mnoho dobytka, co je závislý na korytu, veliký dobytek je logicky závislý na velikém korytu, a nestačí mu malé koryto, pokud je koryt málo, tak je zde logicky soutěž a boj o koryta, mnohdy dobytek opustí svoje bližní a cestuje velmi daleko, aby v daleké cizině kde je jiná víra a kultura, mohl mít veliké jisté koryto, a tak mohl mocensky a ekonomicky rychle vyrůst.
10
Napětí mezi zapnutím a vypnutím, je zde pevným božským bodem, kolem kterého se točí vesmír a život, bída a nemoc rychle přichází, pokud zde není božské napětí, mezi zapnutím a vypnutím, napětí zde už není díky konzumnímu otroctví, místo starých okovů na nohou, je zde ekonomické dluhové otroctví, a tak se z nás stali psychicky nemocní ubožáci, co zde konzumují drogy na deprese.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem