úterý 22. prosince 2015

Hodnotný život si zaslouží hodnotný člověk

Není třeba vymýšlet to, co už je vymyšleno a dobře to funguje, v přírodě si hodnotný život zaslouží jenom takový tvor který je hodnotný, říkáme tomu přirozený výběr, kdy nehodnotný tvor se stává snadnou potravou pro dravce. Je to jako ve sportu dokud máš hodnotu tak se jako vrcholový sportovec máš dobře a když hodnotu nemáš, tak se ve sportu máš zle, a většinou sport opustíš, a jdeš dělat něco jiného, co je méně náročné. Logicky se budeme muset zamyslet, proč se u nás mají dobře lidi, co zde nemají žádnou hodnotu, kde je vlastně chyba v konzumním systému?
Příčinou je uzavřený systém pomocí; ligy, kasty, třídy, kategorie, titulů, výhod, jistot, známostí, ideologie, atd. v uzavřeném systému není hodnota člověka určena objektivně, ale je subjektivní, a tedy je často tato hodnota systémově už chybná, a tak může prezidenta nebo ředitele, dělat nehodnotný ubohý člověk, a tím se způsobuje mnoho problémů systému. Jak vlastně došlo k tomu že se náš systém uzavřel, a tím se stal chybným a špatně fungujícím? Příčinou vzniku uzavřeného systému je to že zde existují zbraně které má k dispozici armáda a policie, zbraně měli za následek to že se systémy uzavřeli a tak nehodnotní jedinci se zde měli dobře, pokud s tím byl někdo nespokojený, tak ti co měli zbraně, nespokojeného jedince zabili.
Zde se tedy dostáváme k vojenské diktatuře kdy se má dobře mocný diktátor a ti co mu poslušně slouží, ostatní se mají zde už většinou zle, pokud diktátor zemře, tak jej rychle nahradí nějaký sluha, který zná to jak diktátor vládnul, ve svojí centrální diktatuře. Máme sice možnost jít k volbám si vybrat nové diktátory, diktátoři nám před volbami slibují zázraky u ekonomiky a sociálních výhod, po zvolení na svoje sliby rychle zapomenou, a pokud jim drze někdo připomene jejich předvolební sliby, tak většinou zle skončí. Zazvonil zvonec, a pohádka o tom že nám bude lépe už skončila, a je zde připravená už nová pohádka o tom, že nám bude brzo hůře.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře se moderují