pátek 4. prosince 2015

Co je to mít se dobře?

Naše inteligence se snaží o to abychom se zde měli dobře a je to marnost, kde je chyba? Co je to ale mít se dobře, je to doba kdy jsme ve velikém napětí, nebo je to doba kdy nejsme ve velikém napětí? Nebo je to tak, že jsme se všichni v tomto konzumním blázinci už zbláznili, a už nevíme, co chceme, a nedáme pokoj, dokud to nedostaneme?
Není to mít se dobře jenom módní iluze, která je krátkou dobu v módě, a potom jí nahradí jiná módní iluze? Někdo se spokojí s dobrým jídlem a dobrým pitím a má se dobře, jiný zase chce mít moc nad lidmi, by se zde on měl jako diktátor dobře, nepřipadá vám to, že jde o relativní situaci, ve které se máme dobře.
Tak trochu mě to obrazně připomíná lék, po kterém se nemocný má dobře, a na každou nemoc je zde vhodný jiný lék! Jsme psychicky nemocní a chceme lék, po kterém se zde budeme mít dobře, tím lékem mohou být; peníze, moc, výhody, jistoty, popularita, autorita, zdraví, krása, inteligence, vlastnictví, láska, sex, dovolená, atd. Ten kdo je psychicky zdravý, ten se má dobře, a tak logicky netouží už po tom, se mít dobře.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem