čtvrtek 26. listopadu 2015

Proměnila už kultura opice v lidi?

Opice nemají žádnou kulturu, a tak žijí v přírodním ráji, člověk vytvořil lidskou kulturu a tak žije v kulturní civilizaci. Kultura vznikla díky veliké lásce k něčemu, co nám bylo mnoho svaté. Na počátku naší kultury jsme milovali zvířata, sfinga v Egyptě měla hlavu lva a později byla upravena na lidskou hlavu, zde je jasný důkaz přechodu od uctívání zvířat, k uctívání mocných lidských autorit.
Zajímavé jsou i některé mystické postavy boha s tělem člověka a se zvířecí hlavou, zde je jasný přechod, od kultu zvířat ke kultu lidí. Vůdce začal, byl pro nás důležitější než šelmy, se kterými jsme museli bojovat o naší existenci, kult vůdce je možno spatřit u Adolfa Hitlera, který se nechal nazývat vůdcem a jako vůdce i myslel a konal. Nedávný pohřeb Václava Havla ukázal na to, že kult vůdce, je zde s námi pořád, lidi milují své ideologické vůdce a tak jim květiny na hrob přinášejí.
Lidi ale svoje vůdce pečlivě pozorují, a pokud má vůdce třeba krátké kalhoty, tak se mu smějí, vůdce musí tedy pečlivě sledovat, jak vypadá a co dělá, aby se mu lidi nesmáli a nekritizovali jej, za jeho drobné chyby. Život je film, který končí smrtí, každý je zde divákem i hercem, jediným problémem je, že dosud nemáme dálkový ovladač, abychom mohli v našem životě přepínat filmové kanály.
Na tomto problému se ale už pracuje, a jakmile lidská duše vstoupí do virtuálního světa, a opustí ubohé zastaralé lidské tělo, tak zde budou i dálkové virtuální ovladače, a budeme si moci volit filmové kanály v našem životě, bohužel i ti druzí budou volit, jestli se na nás podívají, a tak se z nás logicky rychle stanou bezcharakterní a bezcitní sobečtí herci, co se podobají prezidentům a řiditelům.
Tak jako nás zajímá sledovanost u naší stránky na internetu, tak nás bude zajímat mnoho, jak druzí sledují náš život, začneme vytvářet originální virtuální planety, a lákat na tyto planety diváky, film Malý princ popisuje to, že bude mít každý člověk svojí planetu, a je zde malé dítě, které tyto planety navštěvuje.
Jsem jenom nula. V této krátké meditační myšlence, je skryté semeno nové GVKB digitální kultury, jakmile se mu podaří v tobě hluboce zakořenit, proměníš se z hloupé sobecké opice na kulturního člověka, co je zde jenom digitální virtuální nulou.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem