středa 11. listopadu 2015

Proč jsme všichni jenom nuly?

Vše co je zde dočasně, to je zde jenom nulou, je zde toho velmi málo, co je zde trvale. Mnoho lidí to bere jako drzou urážku, pokud je nazveme nulou, protože oni si neuvědomují to, že zde jsou jenom mýdlovou bublinou, která se rychle nafoukla, a stejně rychle i splaskne. Nic zde není pro člověka k dosažení, honíme se za úspěchem, v nějaké specializaci, ale jak dlouho zde je pro nás ten úspěch, co je to deset let z hlediska evolučního vývoje na této planetě, a většina lidských úspěchů trvá průměrně jenom deset let!
Ani veliké kultury si neumí udržet úspěšnost dlouhou dobu, vše je zde jako počasí, které se neustále mění, a jedinou jistotou je to, že zde nemáme v ničem jistotu. Podívejme se třeba, na magnetofonu malou kazetu, byl to ohromný obchodní úspěch, když se zavedla, a mnoha lidem tato levná kazeta pomohla vyřešit mnoho problémů. Většina z vás už několik let nepoužila vůbec magnetofonovou kazetu, protože zde je modernější technika co jí nahradila!
Stejné je to i s disketami do počítačů, anebo s gramofonovými černými deskami, dneska už zase začíná končit doba DVD disků, a některé nové počítače už ani nemají v sobě zabudovanou DVD vypalovací mechaniku, protože zde je internet a veliké HDD v počítači. Počítače se tak zmenšili, že jsou zabudované v tabletu, nebo ve velikém plochém monitoru, který může být i televizí. Nebude to trvat dlouho, a naše počítače budou recyklované, a my místo používání drahých velikých počítačů, budeme jenom programem umělé inteligence, ve virtuálním globálním světě Matrix, kde už nebudeme potřebovat spánek, ani jídlo a pití.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem